• Projekty a dotace

Název projektu: Vybudování učebny pro výuku odborných předmětů

Příjemce: Základní škola Molekula

Stručný popis:

Cílem projektu je prostřednictvím kvalitní a dostupné infrastruktury zajistit zvýšení kvality vzdělávání a rovný přístup ke vzdělávání. Realizací projektu dojde k inovaci výuky přírodovědných oborů, cizích jazyků, technických a řemeslných oborů a informatiky. Škola v současné době disponuje pouze základním vybavením, zcela nedostačujícím pro badatelsky orientovanou výuku a užití inovativních metod a forem výuky ve všech odborných předmětech. Projekt je součástí MAP ORP Ústí n. L.

Cíl:

Cílem projektu je prostřednictvím kvalitní a dostupné infrastruktury zajistit zvýšení kvality vzdělávání a rovný přístup ke vzdělávání a k získávání klíčových schopností a kompetencí ve všech podporovaných klíčových kompetencích IROP v rámci specifického cíle 2.4 ve vazbě na trh práce v klíčových kompetencích:

- cizí jazyk,

- přírodní vědy,

- technické a řemeslné obory,

- práce s digitálními technologiemi.

Očekávané změny a výsledky projektu

- pořízení nejnovějšího vybavení, výukových pomůcek a nábytku pro výuku v učebně odborných předmětů ZŠ s důrazem na rozvoj klíčových kompetencí žáků ve vyučovaných oborech,

- zvýšení úrovně vybavení učebny odborných předmětů nejmodernějšími výukovými pomůckami pro badatelsky orientovanou výuku, projektové vyučování a uplatnění nových forem a metod výuky odborných předmětů,

- rozšíření možností pro kvalitní neformální a zájmové vzdělávání žáků při mimoškolních aktivitách v rámci družiny či kroužků,

-  zajištění rovného přístupu ke kvalitnímu vzdělávání všem žákům.

Na tento projekt je poskytována finanční podpora z EU.

F:\1Pražská\Výzva_22\Šablony_8.12.16\publicita web\Logolink_OP_VVV_hor_barva_cz.jpg

Název projektu: CESTA K INOVATIVNÍ VÝUCE II.

Naše základní škola realizuje projekt s názvem Cesta k inovativní výuce II., registrační číslo: CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0020719, podpořený z výzvy MŠMT Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – Šablony III.

Doba realizace projektu je od 1. 9. 2021 do 30. 6. 2023.

Projekt je zaměřen na:

• Využití ICT ve vzdělávání

• Kluby pro žáky ZŠ

• Doučování žáků ZŠ ohrožených školním neúspěchem

• Projektové dny ve škole a mimo školu

Hlavními cíli projektu jsou sociální integrace žáků včetně začleňování romských dětí do vzdělávání, kvalitní podmínky pro inkluzivní vzdělávání a zvýšení kvality vzdělávání a odborné přípravy včetně posílení její relevance pro trh práce.

Tento projekt je spolufinancován EU.